Ливърпул обърна с 2:1 Фулъм в първи полуфинал в турнира

...

Ливърпул обърна Фулъм за Карабао Къп

Ливърпул обърна с 2:1 Фулъм в първи полуфинал в шампионата за Карабао Къп. Реваншът е след две седмици. В другия полуфинал.

До почивката Фулъм беше по-добър и разумно поведе в резултата в 19-ата минута. Върджил ван Дайк сбърка ии бразилецът Вилиан вкара за 0:1. Дясното крило Боби Де Кордова-Рийд имаше късмет да удвои преднината на Фулъм след почивката, само че пропусна. Това беше основен миг, тъй като по-късно отборът на Юрген Клоп обърна срещата в своя изгода.

Къртис Джоунс и Коди Гакпо вкараха два гола за три минути и осигуриха на алените задатък. В 68-ата минута домакините изравниха с доста шанс, откакто удар на Джоунс от над 20 метра рикошира, подлъга вратаря Бернд Лено и влетя в мрежата му. Малко по-късно запасите Дарвин Нуньес и Коди Гакпо за 2:1. До края на срещата Лено имаше блестяща интервенция при шут на Нуньес, с цел да резервира резултата 2:1.

Само преди седмици Ливърпул отново обърна Фулъм, единствено че във Висшата лига. Тогава алените.
Източник: flashnews.bg