Ливърпул не успя да постигне победа срещу предпоследния отбор в

...

Ливърпул се издъни с предпоследния в Англия

Ливърпул не съумя да реализира победа против предпоследния тим в класирането на Висшата лига Уест Бромич Албиън в мач от 15-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на " Анфийлд " приключи при резултат 1:1. Автор на попадението за мърсисайдци стана Садио Мане, разписал се през първото полувреме от конфликта. През втората част от мача Аджай вкара за крайното 1:1.
Снимка: БГНЕС  Ливърпул се издъни с предпоследния в Англия (ВИДЕО)
Шампионът на Англия остава водач в Премиър лийг с актив от 32 точки. Мърсисайдци в предишния кръг разгромиха Кристъл Палас като посетител със 7:0.

Уест Бром е цялостната диаметралност - 19-о място с 8 пункта и без победа в последните си към този момент 5 мача.
За днешния дуел Юрген Клоп не можеше да разчита на трайно контузените Върджил ван Дайк, Джо Гомес, Диого Жота и Костас Цимикас.

Гостите бяха без контузените Бартли и Таунзенд и санкции Ливърмор.

В 12-ата минута Ливърпул реализира една от постепенните си офанзиви, като на няколко пъти топката мина през Матип. В последния случай той видя започващия към наказателното поле Мане и центрира, съотборникът му първо овладя технично на гърди, а по-късно изстреля същински снаряд в мрежата за 1:0.
Последва добра опция за Мохамед Салах, само че при първия си опит да порази задачата, египтянинът пропусна.

Александър-Арнолд на два пъти тества шанса си след статични положения, само че бе надалеч от истината, като шутира от свободен удар отвън рамките на вратата на противника.

Робъртсън по традиция не спираше да тормози бранителите на съперника по фланга, само че центриранията му не доведоха до нещо по-съществено.
Второто полувреме не се различаваше доста от откриващото, като още веднъж Ливърпул бе по-дейният състав на терена и не спираше да нападна гостите си, затваряйки ги в личната им половина от терена.

Нов пропуск на Салах, този път при удар с глава, тормози Юрген Клоп. Това, в комбиниране с получената травма от Матип, затрудни домакините.

В 82-ата минута Аджай надскочи бранителите на домакините и с глава прати топката в гредата зад Алисон, вратарят не реагира добре и макар че кълбото излизаше отвън рамките на полето му, той направи преждевременно придвижване, с което го насочи в личната си мрежа.
Положението не бе прегледано чрез системата ВАР, макар че останаха известни подозрения за засада.

Спасяване на Джонстън в самия завършек на мача, след изстрел на Фирмино, резервира статуквото непроменено.

Нова смяна в резултата нямаше и по този начин, по-скоро ненадейно, Ливърпул и Уест Бромич Албиън поделиха по една точка от срещата.

Ето и на кои футболисти се спря Юрген Клоп при започване на дуела: Алисон, Матип, Робъртсън, Александър-Арнолд, Вайналдум, Хендерсън, Фабиньо, Джоунс, Фирмино, Салах, Мане

Източник: fakti.bg