Ливърпул най-после успя да победи. Играчите на Юрген Клоп прекъснаха

...

"Ливърпул" измъкна трите точки от "Лестър"

" Ливърпул " най-сетне съумя да победи. Играчите на Юрген Клоп прекъснаха неприятната си серия от четири следващи мача без триумф във всички шампионати, откакто се постановиха с 3:2 като посетител на " Лестър " в дуел от шестия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци поведоха в 15-ата минута, когато Мохамед Салах засече с глава центриране на Коутиньо. Осем минути по-късно точно бразилецът удвои за " алените " след технично изпълнен директен свободен удар.

В края на първата част " лисиците " понижиха изоставането си. Грешка на вратаря на гостите Симон Миньоле разреши на Оказаки да се разпише за 1:2.

В 68-ата минута " Ливърпул " още веднъж взе преднина от два гола. Капитанът Джордан Хендерсън осъществя от добра позиция след остра контаатака на гостите.

Радостта на мърсисайдци обаче бе къса. Само минута по-късно Джейми Варди с глава понижи за 2:3. Домакините можеха даже да изравнят в 73-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа, само че изстрелът на Варди от бялата точка бе избавен от Миньоле.

С този триумф " Ливърпул " събра 11 точки на 5-ото място във краткотрайното класиране на Висшата лига, до момента в който " Лестър " заема 16-ата позиция с 4.
Източник: btvnovinite.bg