Ливърпул нанесе тежка домакинска загуба на Стоук Сити в мач

...

Салах блести за Ливърпул в тежка мразовита нощ в Стоук

Ливърпул нанесе тежка домакинска загуба на Стоук Сити в мач от 14-ия кръг на британската Висша лига. Резултатът наподобява сериозен, само че мърсисайдци изпитваха проблеми през първия игрови час на терена против коравия отбор на Стоук. Головете за възпитаниците на Юрген Клоп бяха дело на Садио Мане в 17-ата минута. Другите две попадения бяха дело на влезлия като запаса Мохамед Салах (77-а и 83-тата минута).

В 17-ата минута Окслейд-Чембърлейн получи надясно и продължи към Джо Гомес. Младият бранител на Ливърпул върна към дузпата, където почналият изненадващо като титуляр Доминик Соланке продължи към Садио Мане, който с технично осъществяване трансферира стража на Стоук Сити.

В 39-ата минута бе най-дискусионното решение в срещата. Маме Бирам Диуф се отскубна от Жоел Матип и излезе самичък против Симон Миньоле. Белгийският пазач излезе да съкратява ъгъла и пред наказателното поле препъна нападателя на "грънчарите ". За благополучие на Ливърпул съдията Мартин Аткинсън сподели единствено жълт картон на белгиеца, а от последвалия директен свободен удар Джердан Шакири стигна единствено до корнер.

В 43-ата минута Садио Мане бе изведен зад отбраната на Стоук и самичък против вратаря стреля в десния непряк дирек.

Второто полувреме стартира в по-бавни темпове, само че два бързи гола на вездесъщия Мохамед Салах категоризираха триумфа на "червените ". Садио Мане центрира отдясно меко към далечната греда, където с мощен удар с левия крайник Салах парира Грийн.

Шест по-късно централният бранител на Стоук Ерик Питерс сгреши, откакто не овладя една висока топка. Пресата на египтянина бе доста добре построена и самичък против вратаря на Стоук не пропусна да вкара своя втори гол в мача и общо 12 гол в лигата.

С този си триумф Ливърпул измести изгубилия в този кръг Тотнъм (1:2) и е на пета позиция с 26 пункта, на две зад четвъртия Арсенал. Стоук Сити пък е на 16-то място с 13 точки, на три от зоната на изпадащите. Идният кръг Ливърпул пътува до Брайтън за аудиенция на едноименния отбор, до момента в който Стоук приема Суонси.