Ливърпул надви у дома лидера Манчестър Сити с 4:3 в

...

Ливърпул подчини Ман Сити в прекрасно шоу със 7 гола и му нанесе първа загуба за сезона

Ливърпул надделя вкъщи водача Манчестър Сити с 4:3 в извънреден театър от 23-ия кръг на британската Висша лига и нанесе първа загуба на „ жителите ” от началото на сезона. Така мърсисайдци взеха реванш за това 0:5 в Манчестър през септември, а Сити продължава да няма победа на „ Анфийлд ” от 2003 година или към този момент 17 мача във всички шампионати. За последно „ жителите ” побеждават „ алените ” в два турнирни мача от един сезон през 1937 година, когато и за първи път стават първенци. „ Червените ” пък продължиха серията си на 18 мача без загуба през актуалната акция.

Мохамед Салах се върна в състава на домакините след два пропуснати мача поради травма, а най-скъпият бранител в света Върджил ван Дайк не бе в редиците на „ алените ” поради контузия и вместо него титуляр стартира хърватинът Деян Ловрен.

Мърсисайдци подвигнаха почитателите си на крайници още първоначално, когато Алекс Окслейд-Чембърлейн (9) получи топката от Роберто Фирмино и с невисок диагонален удра вкара третия си гол за Ливърпул този сезон. Така 24-годишният халф има към този момент повече попадения в 20 мача за „ алените ”, в сравнение с бе вкарал в последните си 71 участия за предходния си клуб Арсенал.

" Гражданите " опитваха офанзиви отдясно посредством Рахим Стърлинг, който бе освиркван от почитателите на някогашния си тим при всяко едно допиране на топката. Футболистите на Хосеп Гуардиола имаха предимство в идващите минути, само че отбраната на домакините не се пропукваше. В средата на първата част Фабиан Делф се контузи и бе сменен наложително от Данило.

Пет минути преди края на първата част Джо Гомес изпусна Лерой Сане (40) и германецът изравни с мощен шут, пращайки топката в близкия ъгъл на Лорис Кариус.

След почивката „ жителите ” започнаха по-активно и в 51-ата минута можеха да създадат цялостен поврат, само че след удара с глава на Отаменди топката се удари в гредата. Агуеро и Сане тормозеха защитата на домакините, а Мохамед Салах на два пъти имаше късмет да даде задатък на мърсисайдци, само че в първия случай вратарят Едерсон избави, а при втория топката кацна на горната греда.

Ливърпул нанесе двоен удар единствено в границите на две минути. Първо Окслейд-Чембърлейн изведе Роберто Фирмино (59) и бразилецът вкара технично за 2:1, а секунди по-късно Садио Мане удари гредата. Мане (61) обаче бързо се реваншира и след пас на Мохамед Салах с извънредно хубав изстрел, изпратил топката в горния десен ъгъл, удвои преднината на мърсисайдци. Самият Мохамед Салах (68) пък след неточност на гостите и с прехвърлящ удар от към 40 метра направи резултата 4:1.

" Гражданите " не се предадоха и посредством Бернардо Силва (84) върнаха интригата, а в добавеното време Илкай Гюндоган (90+1) се разписа за 4:3 след пас на Агуеро и драмата стана цялостна. Секунди по-късно Серхио Агуеро имаше късмет да изравни, само че след неговия удар с глава топката мина около вратата. В последните секунди след центриране от фаул и Кевин Де Бройне насочи рисков удар с глава, само че топката още веднъж не откри задачата.

Така Ливърпул записа 13-а победа от началото на сезона и се изкачи на третата позиция с 47 точки, колкото имат още вторият Манчестър Юнайтед и третият Челси. Въпреки загубата си Манчестър Сити остава безапелационен водач с 62 точки.