Ливърпул надделя над Майнц 05 с 1:0 в петъчната си

...

Ливърпул с първи успех в контролите си в Австрия

Ливърпул надви над Майнц 05 с 1:0 в петъчната си контрола по време на предсезонния си лагер, провеждащ се в Австрия. Късен автогол на Лука Килиан от немския отбор бе задоволителен на англичаните да вземат триумфа след центриране от Оуен Бек. Това бе първият 90-минутен мач за хората на Юрген Клоп в подготовката им, като до момента изиграха две контроли – против Вакер Инсбрук и Щутгарт, само че мачовете бяха по 30 минути.

Първото полувреме в игра бяха Трент Александър-Арнолд, Джеймс Милнър, Садио Мане и Мохамед Салах, а през второто полувреме се видяха хора от школата на „ червените”, до момента в който Дивок Ориги сложи лентата на ръката си.

Ливърпул стартира по-дейно мача пред 3,500 фена по трибуните, само че вратарят на „ 05” Робин Центнер се справяше с ударите на „ червените”. Логично, през втората част с стартирането на по-младите играчи играта се поизравни, само че в последна сметка Ливърпул взе триумфа с помощта на грешката на Килиан в края.

Следващата инспекция за шесткратния европейски първенец е против Херта Берлин в Инсбрук идния четвъртък.