Ливърпул изпрати по-възможно най-добрия начин Юрген Клоп - с победа

...

Ливърпул изпрати Юрген Клоп с победа с 2:0 срещу Уулвърхямптън

Ливърпул изпрати по-възможно най-хубавия метод Юрген Клоп - с победа на " Анфийлд " против Уулвърхямптън с 2:0. Както можеше да се чака, почитателите на мърсисайдци бяха подготвили специфична хореография, с която да се сбогуват с треньора донесъл им дълго чаканата купа от Висшата лига през сезон 2019/2020, както и Шампионската лига през 2018/19.

Последният дуел на немския експерт стартира с по-бавни темпове. И двата тима имаха благоприятни условия, които не доведоха до някаква по-сериозна заплаха.

Мачът закупи напълно ново значение в 28-та минута, откакто десният уинг-бек на гостите Нелсон Семедо влезе рисково с бутоните напред в крайници на Алексис Мак Алистър. Първоначално основният арбитър Крис Кавана сподели жълт картон на португалеца, само че след видеопроверка, промени решението си и изгони Семедо.

Червеният картон наруши темпото на " вълците ", което докара и до откриващото попадение шест минути по-късно. Центриране на Харви Елиът откри Мак Алистър, който засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл.

След още шест минути мърсисайдци удвоиха преимуществото си, с помощта на Джаръл Куанса, който реагира най-бързо след изстрел на Мохамед Салах.

След подновяването на играта още веднъж аржентинецът Мак Алистър вкара топката във вратата защитавана от Жозе Са, само че голът бе анулиран, защото при центрирането на Луис Диас кълбото бе излязло от игра.

Докрая на мача Матеуш Куня имаше добра опция в 68-та минута да понижи резултата, само че като че ли и двата тима се споразумяха

Ливърпул приключи сезона на третото място с актив от 82 точки. Мърсисайдци се бореха дълго време за купата във Висшата лига, само че претърпяха спад във формата, което ги отдалечи от другите любимци Манчестър Сити и Арсенал.

Уулвърхямптън от своя страна са 14-ти с 46 точки.