Ливърпул измъкна драматичен успех с 2:1 във визитата си на

...

Ливърпул обърна драматично Кристъл Палас

Ливърпул измъкна трагичен триумф с 2:1 във визитата си на Кристъл Палас в 16-я кръг на Висшата лига. Червените обърнаха лондончани с гол в 91-ата минута. Така те се качиха на върха с точка повече от Арсенал, който по-късно през днешния ден играе с.

Мохамед Салад даде старт на смяната със своя гол №200 за мърсисайдци във Висшата лига. В първата минута на добавеното време резервата Харви Елиът донесе трите точки на отбора на Юрген Клоп. Преди това Жан Матета бе разкрил резултата за Палас с гол от дузпа в 57-ата минута.

Домакините от Лондон получиха право да изпълнят дузпа и в 29-ата минута от дузпа за нарушаване на Върджил ван Дайк. След обзор с ВАР обаче съдията Анди Мадли анулира решението си.

В 76-ата минута домакините останаха с човек по-малко поради втори жълт картон на Андре Аю. Веднага по-късно Мохамед Салах изравни за Ливърпул. Той има присъединяване в – 8 гола и 5 асистенции. Това беше и първият прецизен удар на гостите в мача.

След гола на Харви Елиът Луис Диас вкара и трето попадение за гостите, само че то беше анулирано поради засада.
Източник: flashnews.bg