Ливърпул изживя тежко крушение на своя стадион Анфийлд“. Считан за

...

Ливърпул на колене пред Реал Мадрид насред „Анфийлд“

Ливърпул изживя тежко поражение на своя стадион „ Анфийлд “. Считан за един от бастионите на футбола, във вторник вечер той видя едно от сконфузните провали в историята на колоса – 2:5 от Реал (Мадрид).

Двата тима мериха сили в първи осминафинален мач от Шампионска лига. Началото въобще не предвещаваше сходна развръзка Ливърпул дръпна небрежно в резултата и до 14-та минута към този момент водеше с 2:0.

Попаденията бяха дело на Дарвин Нунес и Мохамед Салах. Гостите от Мадрид върнаха два гола до почивката посредством Винисиус Жуниор.

През второто полувреме Реал вкара още цели три безответни попадения и улесни доста задачата си преди реванша на собствен терен. На два пъти в прегръдките на съотборниците си попадна нормалният обвинен Карим Бензема, а прецизен бе и Едер Милитао.

Именно тези два тима играха край в Шампионска лига през предишния сезон, когато Реал завоюва с 1:0, въпреки и да игра доста по-слабо. В момента обаче обстановката е друга и мениджърът Юрген Клоп има сериозна тематика за размисъл.

Източник: safenews.bg