Ливърпул и Реал Мадрид играят при в първи двубой от

...

НА ЖИВО: Ливърпул 2:3 Реал Мадрид, пълен обрат за Лос Бланкос

Ливърпул и Реал Мадрид играят при в първи дуел от 1/8-финалите на Шампионската лига. Дарвин Нунес откри още четвъртата с извънреден удар, а Мохамед Салах удвои в 14-ата минута след голяма неточност на вратаря Тибо Куртоа. Винисиус Жуниор върна един гол в 21-ата минута. Брацилецът изравни в 36-ата минута след неточност и на Алисон. Едер Милитао направи цялостен поврат в 47-ата минута.

Двата европейски гранда се срещнаха във финала на последното издание на шампионата, като през май в Париж Кралският клуб завоюва с 1:0 и видна най-ценния европейски клубен трофей за 14-ти път в историята си. Сега двата отбора са в много друга обстановка и надалеч от формата, в която бяха през предходната пролет.

Мениджърът на Ливърпул - Юрген Клоп, заложи на същата единайсеторка, която стартира при успеха над Нюкасъл  с 2:0 през уикенда. На вратата бе Алисон, а пред него в отбраната действаха Трент Александър-Арнолд, Джо Гомес, Върджил ван Дайк и Андрю Робъртсън. В средата на терена действаха капитанът Джордан Хендерсън, Фабиньо и 18-годишният Стефан Байчетич. Атаката пък бе водена от Мохамед Салах, Коди Гакпо и Дарвин Нунес, който беше под въпрос за срещата.

Карло Анчелоти пък предприе две промени от мача против Осасуна през уикенда. Дани Карвахал и Карим Бензема се завърнаха измежду титулярите за сметка на Начо Фернандес и Дани Себайос. На вратата беше Тибо Куртоа, а пред него Дейвид Алаба, Антонио Рюдигер, Едер Милитао и Карвахал. В центъра действаха Лука Модрич, Едуардо Камавинга и Федерико Валверде. Тройката в нахлуване беше образувана от Винисиус Жуниор, Бензема и Родриго.

Ливърпул започва доста надъхано и и опита преса, която докара до неточност в рискова зона. Топката стигна до Коди Гакпо в наказателното поле, само че нидерландският национал се подхлъзна и не съумя да откри Мохамед Салах или да стреля.

Домакините продължиха със мощния старт и откриха резултата още с първата си голова опция в четвъртата минута. Атаката на „ алените “ стартира от Трент Александър-Арнолд и мина през Стефан Байчетич. След това Мохамед Салах получи топката на десния фланг и даде отлично центриране в наказателното поле, където Дарвин Нунес се измъкна от засадата и по приказен метод с пета матира Тибо Куртоа – 1:0.