Ливърпул и Челси направиха 0:0 в първия двубой от 21-ия

...

Ливърпул и Челси направиха 0:0, за да удължат кризата

Ливърпул и Челси направиха 0:0 в първия дуел от 21-ия кръг на Висшата лига. Ремито удължава рецесията и в двата отбора. Червените имат 29 точки след 19 мача, като това е най-слабото им достижение от 2014 година насам. Сините са в серия от седем срещи без победа на открито, което не им се е случвало от 2011 година, когато отпред беше Карло Анчелоти..

Иначе Челси вкара гол още в третата минута посредством Кай Хавертц. Попадението обаче беше анулирано от ВАР поради засада. Ливърпул по този начин и не стигна до чисто състояние. Новото попълнение Коуди Гакпо, който стартира като титуляр, имаше няколко половинчати шанса да се разпише.

. Украинецът се появи в игра през второто полувреме. Именно той изведе съотборник на добра позиция в края, само че Алисон избави.

Мърсисайдци и лондончани са осми и десети в класирането с по 29 точки. Четвъртият Нюкасъл е с 38 точки и мач по-малко от сините.
Източник: flashnews.bg