Ливърпул и Арсенал не се биха в голямото дерби на

...

Победител в дербито нямаше! Ливърпул и Арсенал завъртяха реми с по един гол

Ливърпул и Арсенал не се биха в огромното дерби на 18-ия кръг в британската Висша лига. Срещата на „ Анфийлд “ приключи при тъждество 1:1.

След единствено 4 минути игра гостите от Лондон поведоха с гол с глава на бранителя Габриел Магаляеш, пристигнал след безупречно центриране на Мартин Йодегор. Малко по-късно норвежецът бе забъркан в противоречива обстановка в своето наказателно поле, когато отявлено игра с ръка, само че сигнал за дузпа не последва. Мърсисайдци се окопитиха след положителното начало на „ артилеристите “ и изравниха с хубав гол на Мохамед Салах, пристигнал след ефектно прекосяване през Олександър Зинченко.

Втората част на „ Анфийлд “ също бе динамична. Ливърпул бе по-добрият тим в огромен интервал от нея и даже удари една греда посредством Трент Александър-Арнолд, само че в края на мача „ топчиите “ взеха прочут превес.

Така Ливърпул и Арсенал взеха по точка и ще посрещнат Бъдни вечер и Коледа компактно един до различен. „ Червените “ са първи с 40 точки, „ артилеритите “ втори с 39, колкото има и Астън Вила.

Арсенал стартира доста настъпателно мача и в четвъртата минута напъните на „ топчиите “ довеждаха до и на таблото. Габриел Магаляеш засече центриране на Мартин Йодегор във вратата на Алисон за 0:1. Попадението дълго бе обсъждано от ВАР, само че Коди Гакпо покри бразилския защитник с малко.

Гостите можеха да отбележат и втори гол седем-осем минути след първия. Бърза контра стигна до Габриел Жезус, който от придвижване прати топката над напречната греда. В ответната офанзива удар на Мохамед Салах спря от външната страна на мрежата.

В 20-ата минута Мартин Йодегор също имаше късмет за отбелязване, но ударът му мина до дясната греда. Малко преди този момент мърсисайдци имаха искания за дузпа за игра с ръка на норвежеца в личното му наказателно поле.

Изравняването пристигна в 29-ата минута. Мохамед Салах получи една топка вдясно на наказателното поле, оправи се без проблеми с Олександър Зинченко в собствен жанр и с удар в близкия ъгъл направи 1:1.

В самия завършек на първото полувреме влезлият от пейката Джо Гомес имаше добър късмет, само че не му стигна храброст да стреля към вратата на Рая и потърси пас към Салах, който бе кръстосан.

Ливърпул наложи доста сериозен напън през цялото време на второто полувреме. Девет минути след почивката Джо Гомес доста хубаво проби отляво и стреля технично по диагонала, само че топката мина на сантиметри настрана от далечната греда.

Арсенал се отърси съвсем незабавно и Зинченко на собствен ред опитва удар, само че неакуратен.

Двайсетина минути прди края мърсисайдци отново подвигнаха оборотите. Четирима в алено се озоваха против последния останал в защитата на " топчиите " Деклан Райс. Салах откри Трент на скорост, а десният краен защитник разтресе напречната греда с мощен шут. 60 секунди по-късно Гомес нанесе следващия си шут, само че още веднъж не сполучи в опита да даде преднина на своите.

Осем минути преди края и гостите имаха искания за дузпа, откакто Хавертц падна след контакт с Трент Александър-Арнолд, само че не бе отсъдено нищо.