Ливърпул е новият крал на Европа! Мърсисайдци спечелиха тазгодишното издание

...

Ливърпул надигра Тотнъм и покори Европа за шести път в историята си

Ливърпул е новият крал на Европа! Мърсисайдци завоюваха тазгодишното издание на Шампионска лига, откакто победиха Тотнъм с 2:0 на финала на шампионата, който се игра на стадион " Уанда Метрополитано " в Мадрид.
 Фен на Ливърпул предлага жена си за билет и 300 евро (снимка)
Символичните гости успяха да поведат в резултата още във втората минута, откакто получиха правото да изпълнят дузпа. Това е и най-бързо отсъденият углавен удар в историята на финалите в шампионата - едвам в 23-ата секунда. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част " шпорите " очевидно подвигнаха оборотите и на няколко пъти имаха прелестни благоприятни условия да изравнят, само че това по този начин и не се случи.

Така Ливърпул се поздрави с трофея за шести път в своята история. Освен през тази година, мърсисайдци печелят на Шампионската лига през 1977, 1978, 1981, 1984 и 2005.

Тотнъм пък явно ще би трябвало да изчака още до жадувания първи успех в шампионата на богатите, само че предвид на играта на отбора, това може да се случи напълно скоро.
Източник: offnews.bg