ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — След като води Висшата лига за

...

Арсенал временно се върна на върха във Висшата лига, след като победи Брайтън. Вила печели отново

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — След като води Висшата лига за 248 дни през предишния сезон, без да завоюва купата, Арсенал наподобява още веднъж ще провокира предизвикателство.

Отборът на Микел Артета краткотрайно се върна на върха на таблицата в неделя след победа с 2-0 против Брайтън.

Докато Ливърпул има шанса да се върне на първото място, когато против Манчестър Юнайтед по-късно в неделя, Арсенал се възползва оптимално от изненадващото тъждество на Манчестър Сити против Кристъл Палас в събота.

Габриел Хесус и Кай Хаверц означиха гол през второто полувреме на стадион Емирейтс, с цел да усилят преимуществото на Арсенал пред четвъртия Сити до пет точки. Лондончани бяха с две точки над Ливърпул.

ЗАВРЪЩАНЕ НА ВИЛА

Астън Вила може да бъде неочакван кандидат, в случай че успее да продължи изключителната си форма при започване на сезона.

Изоставайки с 1-0 в Брентфорд след гола на Кийн Луис-Потър през първото полувреме, тимът на Унай Емери...