Литва и Румъния са подпомагали ЦРУ в изтезаването на затворници,

...
Литва и Румъния са подпомагали ЦРУ в изтезаването на затворници,
Коментари Харесай

Румъния изтезавала затворници в помощ на ЦРУ

Литва и Румъния са подпомагали Централно разузнавателно управление на САЩ в изтезаването на пандизчии, хипотетични членове на „ Ал Кайда “. Това разгласи Европейският съд по правата на индивида. Двете страни са упрекнати в нарушение на европейската възбрана за изтезания.

Абу Зубейда и Абд ал-Рахим ал-Нашири са хванати от Съединените щати след кървавия терористичен акт на 11 септември 2001 година. Тогава, похитени пътнически самолети се врязаха в кулите близнаци на Световния търговски център в Ню Йорк и в постройката на Пентагона във Вашингтон. Близо 3 хиляди души изгубиха живота си.

Двамата терористи са били местени в разнообразни секрети затвори под опеката на Централното разследващо ръководство на Съединени американски щати – информация, която беше разкрита години след атентата.

Затвори е имало и на територията на Румъния и Литва. А момента Зубейда и Ал-Нашири се намират в строго охранявания затвор Гуантанамо, заяви BG On Air.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР