Литекс се наложи с 2:0 в Ловеч над Вихър /Славяново/

...

Литекс победи Вихър в контрола

Литекс се наложи с 2:0 в Ловеч над Вихър /Славяново/ в контролна футболна среща. Селекцията на Живко Желев вкара по един път в полувремената. На тежкия терен стана здрава борба. Домакините владееха самодейността и с изключение на двата гола пропуснаха още няколко посредством Христо Кирев, Кристиян Тафраджийски и Петко Ганев.

Съперникът им действаше с мисъл за тила си, само че при всяка опция контраатакуваше, а най-хубавата опция беше пред Иван Иванов, само че след удара му защитник спря пътя на топката. Към края на първото полувреме вратаря на Вихър – Светлин Линев избави рисков шут, само че след добавка Искрен Писаров откри резултата в интерес на ловешкия отбор. След почивката картината не се промени. Четвърт час преди края Кристиян Тафраджийски осъществя с глава второто попадение.