"Литекс" победи "Ботев" (Враца) с 2:1 в контролна среща, играна

...

Ботев /Враца/ падна с 1:2 от Литекс в Ловеч

"Литекс " победи "Ботев " (Враца) с 2:1 в контролна среща, играна в Ловеч.
Получи се равностойна динамична борба с голови рискове пред двете порти и здрави единоборства. Домакините получиха двоен удар единствено за секунди в средата на първото полувреме. Първо след конфликт с Илия Миланов, Иван Митрев напусна терена с травма. После при центриране на гостите ловешкият вратар сгреши, получи се карамбол и Иван Иванов си вкара автогол – 0:1.
Селекцията на Живко Желев завладя врачанската врата в 63-ата минута, когато Стефан Неделчев осъществя след центриране от дясно. Рефърът обаче анулира попадението поради противоречива засада.
Футболистите на "Литекс " нанесоха своя удар в края на дуела. Първо в 82-ата минута Илиян Капитанов проби и подаде топката на дузпата, откъдето Петър Петров стреля неспасяемо за 1:1. В 88-ата пък Христо Панчев шутира, Недялков отклони кълбото и то се укроти в мрежата на врачани – 2:1.
Източник: bulnews.bg