Липсата на стабилно законодателство в сферата на енергетиката е една

...
Липсата на стабилно законодателство в сферата на енергетиката е една
Коментари Харесай

Какви са причините за спад на инвестициите в енергетиката?

Липсата на устойчиво законодателство в областта на енергетиката е една от аргументите за по-бавното правораздаване и намаляването на интереса на бизнеса за вложения у нас. Около това мнение се сплотиха представители на Американската комерсиална камара в България и Асоциацията на българските административни съдии, които през днешния ден организираха поредна кръгла маса. Целта на срещата е посредством разговор да се стигне до хрумвания за решение на към този момент съществуващи.

" Повечето законодателни ремонти в областта на енергетиката през последните години се вършат за достигането на една цел - свободния пазар на ток, обясниха от асоциацията на административните съдии. Те обаче обърнаха внимание на честотата на измененията ", сподели Любомир Гайдов, ръководител на УС на АБАС.

" Само към 58 пъти все още е променян законът за енергетиката и повече от 20 пъти - законът за възобновимите източници ", добави той.

Това от своя страна забавя решението на разногласия заведени по съответните закони.

" Трябва да създадем вероятното да бъдем чути от администрацията и Народното събрание, че имаме потребност от непоклатимост, само че и освен непоклатимост, само че и правдивост в работата на всеки един държавен орган изключително в бранша на енергетиката ", сподели Любомир Гайдов.

Като проблем от бизнеса пък показаха неналичието на тълкувателна процедура във връзка с енергийното законодателство и актовете свързани с него.

" Кои каузи следва да бъдат гледани от висшият административен съд на първа инстанция в тричленен състав и на втора -касационна на петчленен и кои каузи следва да се гледат на първа инстанция от административните съдилища и надлежно като касационна от тричленния състав ", уточни Антон Кръстев.

Именно това блуждаене сред съдилищата сега води и до закъснение на делата с сред шест месеца и една година.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР