Лионел Меси и Интер Маями печелят първи трофей в историята на клуба с невероятната победа над ФК Нешвил във финала за Купата на лигата

...
Лионел Меси вкара знаков гол в събота, за да изведе

Лионел Меси вкара знаков гол в събота, за да изведе Интер Маями срещу Нешвил ФК в изпълнение на дузпи, за да спечели титлата за Купата на лигата и да отбележи първия трофей на клуба.

След като и двата клуба играят за първия си трофей от присъединяването си към МЛС през 2020 г., капитанът на Интер Маями Меси откри резултата в 23-ата минута, като направи сензационен удар с левия крак покрай стена от защитници и в горния ляв ъгъл на целта да изведе отбора напред с 1-0 на Geodis Park в Тенеси.

През второто полувреме Нешвил изравни резултата, когато Фафа Пико стреля с глава след ъглов удар в 57-ата минута, който отклони Бенджамин Кремаски от Интер Маями и Дрейк Календър, преди да влезе във вратата.

Лионел Меси празнува отбелязването на гол срещу Атланта Юнайтед. Лионел Меси празнува гол срещу Атланта Юнайтед. Марко Бело/Ройтерс

След няколко близки срещи от двата отбора, мачът влезе в дузпи при резултат 1-1.

Меси, Серхио Бускетс и Жорди Алба вкараха своите дузпи за Интер Маями, докато дузпите прераснаха във внезапна смърт. След като всеки от вратарите трябваше да направи опит, Интер Маями излезе победител с 10-9, когато Календър спаси опита на вратаря на Нешвил Елиът Панико да уреди равенството.

Въпреки че Интер Маями е на последно място в класирането на MLS, клубът има доста голям обрат, откакто победителят от Световната купа 2022 Меси се присъедини към отбора през юни.

21 юли 2023 г.; Форт Лодърдейл, Флорида, САЩ; Нападателят на Inter Miami CF Лионел Меси (10) гледа срещу Cruz Azul през второто полувреме на стадион DRV PNK. Задължителен кредит: Nathan Ray Seebeck-USA TODAY Sports 21 юли 2023 г.; Форт Лодърдейл, Флорида, САЩ; Нападателят на Inter Miami CF Лионел Меси (10) гледа срещу Cruz Azul през второто полувреме на стадион DRV PNK. Задължителен кредит: Нейтън Рей Зеебек-USA TODAY Sports Нейтън Рей Зеебек/USA Today Sports/Ройтерс

След като отбеляза зашеметяващ победен мач в дебюта си, отборът остана непобеден, спечелвайки клубния рекорд седем поредни мача в състезанието, което завърши със спечелването на трофея в събота. По пътя си към първата титла на клуба, Интер Маями спечели четири от седемте си мача в турнира с няколко гола.

Седемкратният носител на Златната топка Меси завърши турнира с 10 гола в седем мача, откакто се присъедини към отбора.

На индивидуално ниво – с победа в Купата на лигата – Меси спечели 44-ия трофей в кариерата си, превръщайки се в най-титулувания мъжки футболист в историята на спорта, според ESPN.

Купата на лигата, годишен турнир между MLS и мексиканската Liga MX, беше разширена тази година, за да включва всички отбори във всяка лига.

С победата Интер Маями се класира директно за осминафиналите на Конкакаф Шампионска лига за 2024 г. Нешвил също се класира за турнира следващата година с второто си място и ще играе в първия му кръг.

Източник: cnn.com