Лионел Меси вкара всичките пет гола за победата на Аржентина

...

Меси наниза петица“ на Естония, отвя Ференц Пушкаш

Лионел Меси вкара всичките пет гола за успеха на Аржентина с 5:0 против Естония в другарски мач. Той се игра в испанския град Памплона.

Победата идва дни, откакто аржентинците биха Италия с 3:0 във Финалисима, където нападателят се регистрира с две асистенции и подсети за позалязлата си от престоя му в " Пари Сен Жермен " форма.

Срещу естонците Меси откри резултата от дузпа, а по-късно добави по още два гола във всяко от полувремената. Това е първият път, когато 34-годишният към този момент нападател вкарва 5 гола в мач на Аржентина. А предното му достижение от пет попадения в един мач бе с екипа на " Барселона " против " Байер Леверкузен " през 2012 година в мач от Шампионската лига. Тогава каталунците победиха със 7:1.

С петте си гола сещу Естония Меси натрупа общо 84 за националния тим на Аржентина и изпревари унгарската легенда Ференц Пушкаш на четвъртото място във безконечната класация на голаджиите.

Преди Меси са единствено Кристиано Роналдо със 117 гола, иранецът Али Даеи (109) и Мухтар Дахари от Малайзия (89), заяви Би Би Си.
Източник: lupa.bg