Лионел Меси стана първият аржентински футболист, достигнал до границата от

...

Меси достигна границата от 100 гола при разгромен успех на Аржентина

Лионел Меси стана първият аржентински футболист, достигнал до границата от 100 гола за националния тим на страната. Седемкратният притежател на " Златната топка " го реализира при разгромната победа със 7:0 над Кюрасао в другарски мач.

означи хеттрик още до почивката и към този момент има 102 гола за националния тим.

Капитанът на беше прецизен в 20-ата, 33-ата и 37-ата минута. Освен това Меси записа и своя 50-ти хеттрик в кариерата си.

В историята на международния футбол единствено трима футболисти имат 100 или повече гола за националните си тимове. Освен Меси това са рекордьорът Кристиано Роналдо (122) и Али Даеи от Иран (109).

През първата част на мача се разписаха още Николас Гонсалес в 23-ата и Енцо Фернандес в 35-ата минута. След почивката Аржентина означи нови две попадения - Анхел Ди Мария беше прецизен в 78-ата от дузпа, а крайният резултат оформи Гонсало Монтиел в 87-ата минута.
Източник: dnevnik.bg