Лионел Меси надхвърли 500 гола в кариерата си в лигата,

...

Лионел Меси показва Кристиано Роналдо, след като достигна огромна голмайсторска цел

Лионел Меси надвиши 500 гола в кариерата си в лигата, откакто вкара два пъти за Интер Маями при тяхното разрушение с 5-0 на Орландо Сити в Мейджър Лийг Сокър.

Меси вкара два пъти за пет минути през второто полувреме, с цел да надвиши границата от 500 гола единствено в своя 587-и мач в лигата. Аржентинецът доближава крайъгълния камък малко повече от година откакто Кристиано Роналдо отпразнува достижението.

Но Меси може да се похвали с правата на похвала пред своя дълготраен противник. Докато той доближи границата от 500 гола в лигата 13 месеца по-късно от своя португалски съперник, на Роналдо му бяха нужни 654 мача, с цел да доближи цифрата - 67 мача повече от Меси.

Меси е вкарал 474 от кариерата си в лигата в Ла Лига, вкарвайки още 22 в Лига 1 за Пари Сен Жермен и в този момент усилва броя си на Мейджър Лийг Сокър до четири с последната си двойка за Интер Маями. Той означи доста повече голове, откогато се реалокира в Америка, само че болшинството (10) пристигна в надпреварата за...