Лионел Меси изигра последния си мач с екипа на Пари

...

Феновете на ПСЖ се сбогуваха с Меси с… освирквания

Лионел Меси изигра последния си мач с екипа на Пари Сен Жермен. Аржентинската звезда взе присъединяване при домакинската загуба от Клермон с 2:3 в среща от последния кръг на френската Лига 1, като бе изпратен от последователите на „ Парк де Пренс “ с освирквания.

Столичани, които към този момент си бяха обезпечили купата, поведоха с 2:0 в 21-ата минута след попадения на Серхио Рамос и Килиан Мбапе от дузпа. Три минути по-късно Гастиен понижи изоставането на гостите, а в спомагателното време на първата част Мехди Зефан изравни.

Десет минути след почивката Меси пропусна отличен късмет да вкара своя 17-ти гол от началото на сезона и още веднъж да изведе ПСЖ напред, след което бе освиркан от почитателите. Седемкратният притежател на Златната топка Меси си потегля от ПСЖ с 32 гола и 30 асистенции.

Грежон Кией донесе цялостният поврат за Клермон в 63-ата минута.

Така ПСЖ записа седма загуба от началото на сезона и приключва акцията с 85 точки, единствено една повече от втория Ланс.

Източник: safenews.bg