Лионел Меси донесе победния гол на Пари Сен Жермен за

...

Меси спаси ПСЖ в трудния мач срещу Тулуза

Лионел Меси донесе победния гол на Пари Сен Жермен за триумфа с 2:1 над Тулуза в среща от 22-рия кръг на френското състезание. Световният първенец осъществя след удар с левия крайник в 58-ата минута.

По този метод той реализира поврат, защото гостите бяха повели в 20-ата минута посредством съвършен шут на Марк ван дер Броомен от фал. В 38-ата пък Ашраф Хакими изравни след не по-малко изтънчено осъществяване от това на Меси.

Отделно домакините удариха и две греди, само че пък би трябвало да благодарят на вратаря си Джанлуиджи Донарума, който в добавеното време избави сигурен гол след удар от 2-3 метра.

С 14-ата си победа за сезона ПСЖ води в класирането с 54 точки. Тулуза е под №12 с 29 пункта.
 Мбапе, Неймар и Меси му дишат прахта: Перла на Арсенал свети във френската Лига 1