Лион се класира за осминафиналите в турнира за Купата на

...

16-годишен блести за Лион в голово шоу

Лион се класира за осминафиналите в шампионата за Купата на Франция, откакто отстрани Нант. " Хлапетата " завоюваха с 4:3 като посетител, въпреки че в последните минути трябваше да треперят.

16-годишният нападател Матис Шерки стартира в титулярния състав на Лион и до 9-ата минута вкара два гола. Тийнейджърът се разписа и в предходния кръг против нискоразредния Бур он Брес.

Нант се върна в мача с гол на новото си попълнение Рено Емонд (16'), само че Мартен Терие върна задатъка от две попадения на Лион още до почивката.

През втората част Муса Дембеле пропусна дузпа за гостите, само че секунди по-късно направи резултата 4:1 след пас на Шерки. Футболистите на Руди Гарсия се отпуснаха и след 80-ата минута Нант съумя да понижи изоставането си с точни удари на Имран Луза и Моузес Симон, само че не и да стигне до равнене.