Лион постигна разгромна победа над Аячо в срещата между двата

...

Лион премина като тайфун през Аячо за Купата на Франция

Лион реализира разгромна победа над Аячо в срещата сред двата отбора от 1/16-финалите за Купата на Франция. " Хлапетата " не демонстрираха никаква благосклонност над своя противник и го победиха с 5:1, с цел да си обезпечат прекосяване в идната фаза.

Мемфис Депай даде звук на головото шоу в 10-ата минта, а Ислам Слимани удвои в 22-ата. Максуел Корне направи резултата типичен в 24-ата минута, а четвъртият гол осъществя Раян Чекри в 38-ата минута. Голът за 5:0 пък падна през втората част от дузпа, осъществена от Усем Ауар в 78-ата минута.

Почетното попадение за Аячо също бе след дузпа в самия завършек на мача, а прецизен бе Нури.

В другите срещи от тази фаза денем Валансиен в профил Реймс след зрелищно 4:3, а Лориен също откри място в идната фаза, побеждавайки с 2:1 Париж ФК.