Лион постигна изразителна победа с 4:1 над в срещата между

...

Лион помете Монако за едно полувреме

Лион реализира изразителна победа с 4:1 над в срещата сред двата отбора от 8-ия кръг на Лига 1 на Франция. " Хлапетата " се развихриха и взеха решение всичко в своя изгода още през първото полувреме, когато означиха и четирите си гола.

Головото шоу започва в 12-ата минута, когато получи в предни позиции и продължи към, който без закъснение стреля във вратата за 1:0.

В 34-ата минута резултатът бе подсилен. отдясно центрира към, който малко мъчно обработи топката в първия миг, само че въпреки всичко съумя от близко да означи за 2:0.

Домакините получиха дузпа в своя изгода в 41-ата минута, когато Токо-Екамби бе арестуван в пеналта, а Ауар осъществя 11-метровия удар за 3:0.

В 44-ата минута Токо-Екамби добави четвърти гол за своя отбор. Той укроти една сложна топка пред наказателното поле и по-късно стреля във вратата за 4:0.

Монако върна едно попадения през втората част. В 47-ата минута бе изблъскан в тил и съдията уточни бялата точка, а осъществя наказателния удар за 4:1.

В края на мача домакините можеха да създадат триумфа си още по-изразителен. Първо удари греда, а по-късно гол на Депай бе анулиран поради засада. Накрая пък " Хлапетата " приключиха мача в понижен състав, откакто Мелвин Бард изрита неприятно съперников състезател и получи пряк червен картон.

Така Лион записа втори следващ триумф и с 13 точки се изкачи до 6-ото място в класирането. Мнако пък трети следващ дуел е без победа и с 11 точки падна до 12-ото място.

Лига 1 8 кръг, неделя 25 октомври  Лион 4:1краен резулат  Монако