Лион победи Ница с 2:0 в един от най-интересните мачове

...

Лион сломи съпротивата на Ница

Лион победи Ница с 2:0 в един от най-интересните мачове от 24-ия кръг на Лига 1. „ Головете” за „ хлапетата” вкараха Муса Дембеле в 8-ата минута от дузпа и Карл Токо Екамби в 52-ата минута.

С триумфа Лион събра 37 точки е заема 6-о място във краткотрайното класиране. Ница е 3-и с 42 точки.

Домакините получиха дузпа още в 4-ата минута за игра с ръка на Джъстин Клуйверт в наказателното поле. Зад топката застана Муса Дембеле, чийто удар беше избавен от вратаря Валтер Бенитес, а при добавката Лукас Пакета прати топката във вратата. Оказа се обаче, че играчи на Ница са навлезли в наказателното поле авансово, което наложи наказателният удар да бъде пребит. Този път Дембеле беше прецизен от Лион поведе.

В 52-ата минута „ хлапетата” проведоха многоходова офанзива. Ндомбеле овладя топката след рикошет в наказателното поле и пусна паралелен пас, който Токо Екамби засече във вратата за 2:0.