Лион измъкна важна победа с 1:0 при гостуването си в

...

Пакета донесе победата на Лион в Бургундия, Монако продължава да ниже победи

Лион измъкна значима победа с 1:0 при гостуването си в столицата на Бургундия на локалния. Срещата сред двата отбора бе от 23-ия кръг на Лига 1. Така " Хлапетата " записаха трети следващ триумф и остават компактно зад водача във краткотрайното класиране.

Героят на вечерта бе, който означи единствения гол в мача. Това се случи в 22-ата минута, когато бразилецът получи пас на скорост от и стреля във по земя във вратата за 0:1.

В различен мач от кръга и записа скъпи три точки в актива си. Монегаските се постановиха с 2:1 като хазаин на и също остават покрай водачите. И двата гола за домакините на " Луи II " осъществя з 28-ата минута от дузпа и в 51-ата минута. За гостите се разписа в 47-ата минута.ореден триумф за възпитаниците на.

След края на този кръг лидер в таблицата е Лил с 51 точки, пред Лион с 49, ПСЖ с 48 и Монако с 45.

Лига 1 23 кръг, сряда 3 февруари  Дижон 0:1краен резулат  Лион