Лингвистът Ноам Чомски е хоспитализиран в Бразилия, която е родната

...
Лингвистът Ноам Чомски е хоспитализиран в Бразилия, която е родната
Коментари Харесай

Ноам Чомски е приет в болница

Лингвистът Ноам Чомски е приет в болница в Бразилия, която е родната страна на брачната половинка му, заяви АП. Валерия Чомски е оповестила с имейл, че 95-годишният ѝ брачен партньор е в болница в Сао Пауло, където е отведен със аероплан и две медицински сестри.

Чомски се възвръща след солидния инсулт, който получи преди година.

Семейството има дом в Сао Пауло от 2015 година

Валерия Чомски удостовери изнесените от бразилски вестник детайлности, съгласно които Ноам Чомски има проблеми с говора и с дясната страна на тялото. Чомски е преглеждан всекидневно от невролог, терапевт по говора и експерт по белодробни заболявания.

По думите на Валерия Чомски нейният брачен партньор следи новините и при фрагментите от войната в Газа подвига лявата си ръка в израз на страдалчество и яд.

Фигурата на Ноам Чомски е знак на митинг и самостоятелност за доста хора по света. Той е авторитетен деятел и критик на политиката на Съединени американски щати в Близкия изток и Централна Америка.

Чомски е дълготраен учител в Масачузетския софтуерен институт. През 2017 година се причислява към колежа по обществени науки към университета в Аризона, където и понастоящем е професор по филология.

По думите на Валерия Чомски тя търси метод да реалокира брачна половинка си в апартамент покрай плажа в Рио де Жанейро, откакто е прочела, че животът на слънчево място може да оказва помощ на пациенти с инсулт.

 

 
 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР