Лил спечели срещу закъсалия Дижон с 1:0 на стадион Пиер

...

Лил тръгна към Шампионската лига

Лил завоюва против закъсалия Дижон с 1:0 на стадион " Пиер Мороа " в среща от 27-ия кръг на френското футболно състезание. Възпитаниците на Кристоф Галтие записаха осми следващ мач без проваляне в Лига 1 и с шестия си триумф в тази серия събраха 54 точки и се утвърдиха на второто място, което дава право на присъединяване в груповата фаза на Шампионската лига. Убедителен водач е първенецът Пари Сен Жермен със 71 точки и мач по-малко. Дижон позволи пето поредно проваляне и с 20 точки остана на предпоследното място. Гостите дълго време се съпротивляваха добре, само че в 72-ата минута Уесли Лотоа си вкара безразсъден автогол след остро центриране от дясно на Жонатан Иконе.

Последният в класирането Гинган измъкна 0:0 против гостуващия Нант. Домакините записаха трети следващ дуел без загуба и събраха 19 точки. " Жълто-зелените " бяха покрай успеха, само че Валантен Ронжие пропусна дузпа в шестата минута на добавеното време.

Ница се изкачи на седмото място с 40 точки след триумф с 1:0 над гостуващия Страсбург. Юсеф Атал вкара единствения гол в 20-ата минута за четвъртата поредна домакинска победа за тима си. Лига 1 27 кръг, неделя 3 март  Лил 1:0краен резулат  Дижон