Лил спечели с 2:0 гостуването си на Олимпик Лион в

...

Лил победи Олимпик Лион и се изкачи на четвъртата позиция във френската Лига

Лил завоюва с 2:0 гостуването си на Олимпик Лион в последния мач от 13-ия кръг във френското футболно състезание.

Срещата бе много атрактивна и забавна, само че домакините от Лион за следващ път пропуснаха куп благоприятни условия за гол и не престават с пагубните си резултати през сезона.

На " Парк Олимпик Лион " двата отбора си размениха по едно полувреме. Първото бе напълно за гостите от Лил, които вкараха две попадения. Джонатан Дейвид откри в 27-мата минута, а пет по-късно Тиаго Сантош удвои.

През второто полувреме " хлапетата " подвигнаха оборотите и потърсиха поврат в хода на срещата. Играчите на старши треньора Фабио Гросо сътвориха задоволително обстановки най-малко да изравнят, само че ги пропуснаха, а в 58-мата минута и гредата избави Лил след удар на Тино Кадевере.

С успеха Лил се укрепи на четвъртото място в класирането с 23 точки, единствено на една зад третия Монако.

Олимпик Лион пък продължава да е на последното 18-о място в таблицата с едвам една победа в 12 мача и единствено 7 извоювани точки.