Лил постигна ценна победа като гост на Страсбург в сблъъска

...

Лил се съвзе с обрат срещу Страсбург

Лил реализира скъпа победа като посетител на Страсбург в сблъъска сред двата отбора от 22-ия кръг на Лига 1. “Кучетата” направиха поврат, с цел да измъкнат трите точки на “Стад де ла Мено”. Така те сложиха завършек на неприятната си серия от три следващи загуби в шампионата.

Мачът обаче не стартира добре за гостите. Още в 12-ата минута Страсбург откри резултата. Адриен Томасон се възползва от груба неточност на Ренато Санчес, който се подхлъзна пред личното си наказателно поле и разреши топката да му бъде отнета, след което Томасон без закъснение я насочи във вратата за 1:0.

През второто полувреме обаче Лил се окопити и направи цялостен поврат. В 65-ата минута Габриев възвърне равенствосо с глава след центриране от корнер.

След това в 80-ата минута гостите получиха и дузпа за игра с ръка на бранител в пеналта, а Виктор Осимен осъществя наказателния удар, оформайки крайното 1:2.

С този триумф Лил излезе на 4-ото място с 34 точки. Страсбург пък остава на 9-ата позиция с 30 точки.