Лил постигна трудна, но важна победа в дербито с Марсилия

...

Два късни гола оставиха Лил на върха

Лил реализира сложна, само че значима победа в дербито с Марсилия от 28-ия кръг на Лига 1. " Песовете " завоюваха с 2:0 на своя " Стад Пиер-Муроа ", а героят в мача бе Джонатан Давид, който донесе триумфа на своя отбор с два късни гола.

Канадецът откри резултата в 90-ата минута. Тогава Джонатан Иконе насочи мощен удар по земя, който затрудни вратаря и Давид притича и от близко довкара за 1:0.

Във 2-ата минута на добавеното време Давид подпечата триумфа на своя отбор с втори гол. Отново неубедителна интервенция на вратаря прати топката в краката на Иконе, който подаде за Давид и той вкара в опразнената врата за 2:0.

Така Лил остава на върха в класирането с актив от 62 точки. Марсилия е на 8-ата позиция с 39 точки.

Лига 1 28 кръг, сряда 3 март  Лил 2:0краен резулат  Олимпик Марсилия