Лил победи Амиен с 2:1 в двубой от 21-ия кръг

...

Лил се откъсна на второто място в Лига 1

Лил победи Амиен с 2:1 в дуел от 21-ия кръг на френската Лига 1 и се утвърди на второто място във краткотрайното класиране преди изиграването на останалите мачове. С триумфа “договете” събраха 40 точки, като изостават на 10 от водача Пари Сен Жермен, само че имат 4 повече от третия Сент Етиен, който е с 36. Двубоят стартира кошмарно за домакините, които получиха гол още в петата минута, когато се разписа халфа Хуан Отеро. Домакините съумяха да върнат попадението в края на първите 45 минути, когато се отличи нападателят Рафаел Леао. Преди това Лил пропусна да изравни от дузпа, откакто Никола Пееп не съумя да се разпише. През втората част Лил натисна, само че трябваше да чака до 85-ата минута, когато резервата Ксека донесе успеха и трите точки. В идващия кръг на Лил гостува на Олимпик Марсилия, а Амиен е хазаин на Лион. Лига 1 21 кръг, петък 18 януари  Лил 2:1краен резулат  Амиен