Лидерска среща ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ преди или след срещата между

...
Лидерска среща ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ преди или след срещата между
Коментари Харесай

Три седмици след изборите ще има ли лидерска среща?

Лидерска среща ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ преди или след срещата сред юридическите екипи - това беше мотивът за задочния спор сред двете обединения през днешния ден. От Българска социалистическа партия пък желаят делене на въпроса за избор на ръководител на Народното събрание от този за бъдещото ръководство.

Дали ще ще има среща на ГЕРБ-СДС с ПП-ДБ - в " Денят стартира с Георги Любенов ".

" Първо би трябвало да има лидерска среща да се види дали има поддръжка за нашата декларация. Ако има такава, към този момент най-лесно е да се видят юридическите екипи. И заради тази причина даже няма да разясня дали е обикновено телефонни диалози да се изкарват по този метод или не от господин Борисов, само че настояването на госпожа Назарян би трябвало да бъде след лидерска среща, за която ние отправихме покана и такава от ГЕРБ ни беше отказана. Надявам се такава да се случи тази седмица. Хубаво е тя да е оптимално открита, с цел да е ясно какво се желае, какво се споделя. Ние, в това отношение, сме били извънредно открити и към ГЕРБ и към българските жители ", съобщи Ивайло Мирчев - ПП-ДБ.

Ивайло Мирчев разгласи и какво написа в писмото, подписано от Борисов до тях и какво чакат от бъдещи диалози с ГЕРБ.

" На писмото написа следното - няма да се коалирам с Пеевски, ние не сме питали Борисов дали ще се коалира с Пеевски, изобщо не е имало подобен диалог... Ние изпращаме декларация и споделяме " Искаме хигиеничен кордон за Пеевски, желаеме да не се взе участие в болшинства с него, регулаторите,които ще бъдат избиране да няма хора към Пеевски ", това са типичен политически маневри, те са познати и в армията, пускат се такива димки. Който е ходил в армията - знае, пускат се такива димки, внезапно става бял дим, минават 10 минути, пушекът се разсейва, всички сме на земята и най-после отиваме на избори. Горе-долу това пробва да направи Борисов сега ", счита Ивайло Мирчев - ПП-ДБ.

От " Възраждане " потвърдиха поканата си за срещи с политическите сили в Народното събрание без ГЕРБ, " Движение за права и свободи - Ново начало " и " Алианса за права и свободи ". Посочили са и съответни часове за диалозите в сряда. Смятат, че биха могли да образуват болшинство.

" Математическата логичност е следната - 122 гласа, това са ПП-ДБ, " Възраждане ", Българска социалистическа партия, Има Такъв Народ и МЕЧ са 122 гласа и може да се сформира държавно управление, може да се одобри всякакво законодателство и може да създадем по този начин, че да изхвърлим от изпълнителната власт ГЕРБ, Движение за права и свободи и АПС ", акцентира Петър Петров от " Възраждане ".

Според депутата от " Българска социалистическа партия -Обединена левица " Наталия Киселова диалозите за ръководител на Народно събрание би трябвало да се разделят от тези за евентуален министър председател. Събирането им в едно - в допълнение утежнява процедурата. Това съобщи тя в предаването " Денят стартира с Георги Любенов ".

" Нашето схващане е връщане на естественото действие на Народното събрание, без да слагаме изискването кой ще бъде министър председател. Служебно държавно управление значи, че други към този момент мислят четири крачки напред, т.е. този парламент е непотребен и си потегля. Нашето схващане е, че до момента в който се водят диалози за държавно управление, могат да бъдат свършени съответни неща ", акцентира Наталия Киселова - " Българска социалистическа партия - Обединена левица ".

От ГЕРБ през днешния ден не разясниха идващите си ходове.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР