Лидерите на Г-7 провеждат годишната си среща в Хирошима, Япония.

...
Лидерите на Г-7 провеждат годишната си среща в Хирошима, Япония.
Коментари Харесай

Започва среща на върха на Г-7 в Япония

Лидерите на Г-7 организират годишната си среща в Хирошима, Япония. Начело в дневния ред е войната на Русия против Украйна.

Във фокуса на водачите са даването на военна и икономическа помощ за Украйна и стягането на глобите против Русия. Украинският президент Володимир Зеленски още веднъж ще изиска от съдружниците още оръжия. „ Там ще се вземат решение доста значими неща и по тази причина наличието на нашия президент е безусловно належащо, с цел да защитим нашите ползи “, съобщи Олексей Данилов, секретар на Съвета за национална сигурност и защита на Украйна.

Дискусиите ще се концентрират върху усилването на глобите против Москва и ограниченията против заобикалянето им, което разрешава на Русия да финансира войната.

Срещата в Хирошима ще посвети огромна част от полемиките си и на Китай и изключително на защитни ограничения против възможен стопански шантаж от страна на Пекин като диверсификация на производството и на веригите за доставки. Вашингтон се надява съдружниците да преодолеят трансатлантическите различия във връзка с Китай. Ще има и полемики по отношение на изменението на климата, продоволствената сигурност, опазването на здравето и нуклеарното разоръжаване.

Г-7 включва Съединени американски щати, Англия, Канада, Франция, Германия, Италия и Япония, само че тази година на форума са поканени водачи на още осем страни, измежду които бразилският президент Луиз Инасио Лула да Силва и индийският министър председател Нарендра Моди.

Днес водачите на Г-7 посетиха мемориалния парк на мира в Хирошима, където поставиха венци пред кенотафа. След това те застанаха в редица с наведени глави, отдавайки респект на към 140 000 души, убити при нападението и последствията от него.

Хирошима, градът знак на мира и роден град на японския министър председател Фумио Кишида, е определен неслучайно за хазаин на срещата на върха на Г7, на която Кишида желае да придвижи напред тоталната възбрана за потребление на нуклеарно оръжие. " Динамиката в света изисква да включим Русия и Китай в тази самодейност ", съобщи японският министър председател преди началото на срещата.

Очаква се също водачите на Г7 да посветят огромна част от полемиките си на Китай и изключително на защитни ограничения против възможен стопански шантаж от страна на Пекин като диверсификация на производството и на веригите за доставки. Вашингтон се надява съдружниците да преодолеят трансатлантическите различия във връзка с Китай. Франция и Германия обаче упорстват за гаранции, че няма да се стигне до разкъсване на връзките с Китай, който е един от най-големите пазари в света.

Домакинът Япония предложения за присъединяване осем страни отвън Г7, измежду които основни стопански системи като Индия и Бразилия, в опит да ги тласне към опълчване на съветската експанзия против Украйна и на растящите военни упоритости на Пекин.
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР