Лидерите на Г-7, които ще се срещнат в Япония, ще

...
Лидерите на Г-7, които ще се срещнат в Япония, ще
Коментари Харесай

Г-7 ще обсъди санкциите срещу руските диаманти

Лидерите на Г-7, които ще се срещнат в Япония, ще обсъдят налагането на наказания върху съветската търговия с диаманти за милиарди долари, заяви формален представител на Европейски Съюз, съобщи Агенция Франс Прес.


" Смятаме, че би трябвало да ограничим износа от съветската търговия в този бранш ", съобщи служителят, като добави, че е малко евентуално Г-7 да реализира дефинитивно съглашение по стопански сензитивната тематика в Япония.

През 2021 година Русия е изнесла диаманти на стойност съвсем 5 милиарда $, съгласно Обсерваторията за икономическа трудност - план за търговски данни, обвързван с Масачузетския софтуерен институт.

Обединените арабски емирства, Индия и Белгия, членка на Европейски Съюз, са измежду най-големите вносители.

Служителят на Европейски Съюз съобщи, че присъединяване на Индия ще бъде от жизненоважно значение, с цел да се подсигурява, че всеки режим на наказания ще има оптимално влияние.

" Бихме желали да стартираме разговор с тях, защото диамантената промишленост е много значима в Индия, не безусловно от позиция на броя, а от позиция на политиката, символиката ", сподели служителят.

Индия има тесни военни връзки с Москва и в никакъв случай не е осъждала нахлуването на Русия в Украйна.

Министър-председателят Нарендра Моди беше поканен на срещата на върха в Хирошима дружно с водачите на други огромни разрастващи се стопански системи, които богатите демокрации от Г-7 се надяват да повлияят на Русия и Китай.

Страните от Г-7 постановиха невиждани наказания на Русия през последната година, само че стъпват деликатно в браншове, които биха могли да навредят на европейските стопански системи, към момента възстановяващи се от пандемията от Ковид-19. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР