Лидерът във Втора професионална лига „Царско село“ няма как да

...

Монтана загуби с минималното 0:1 гостуването на Царско село /снимки/

Лидерът във Втора професионална лига „ Царско село “ няма по какъв начин да бъде спрян. Тимът на Никола Спасов завоюва с минималното 1:0 дербито на XXII кръг против „ Монтана “. Единственото попадение в столицата бе дело на голмайстора на "царете " Георги Минчев, който се разписа още в 12-ата минута. С 21-вия си гол за сезона нападателят не просто донесе следващи три точки за своя тим, само че и го отдалечи на впечатляващите 15 точки пред отбора от "Огоста ".
В момента „ Царско село “ е лидер в групата с актив от 61 точки, а вторият „ Монтана “ - с 46. Това значи, че при две победи в идващите два кръга и загуба на "сините " при визитата им на „ Арда “ (Кърджали) след две седмици, "царете " и на процедура, и на доктрина ще бъдат пълноправни членове за първи път в своята история на първа професионална лига.
Второто следващо проваляне пък сложи под сериозна въпросителна не просто втората позиция на Монтана, само че и като цяло присъединяване на клуба в баражите за елита. На "Огоста " имат към този момент нежна преднина от пет точки пред втория „ Арда “ (Кърджали), като още на следващия ден тя може да бъде "стопена " с още точка до 4, в случай че ЦСКА 1948 победи „ Литекс “ и излезе трети.
Първата доста добра опция в дербито се откри пред „ Царско село “, откакто в 8-ата минута Реян Даскалов стреля от далечна отдалеченост и затрудни оптимално Ивайло Василев, който с върха на пръстите си съумя да почисти топката в ъглов удар. В ответната офанзива голмайсторът на „ Монтана “ Атанас Илиев също опита шанса си и повтори упражнението, само че ударът му попадна право в ръцете на Росен Андонов.
Три минути по-късно домакините откриха резултата. Борислав Балджийски откри по доста прекрасен метод Георги Минчев сред бранителите в синьо, голмайсторът на “царете” се пребори първи да играе с топката, поведе си топката и от границата на вратарското поле доста технично преодоля Василев, с цел да означи 21-вия си гол през актуалната акция.
След половин час игра нападателят на "сините " Атанас Илиев получи топката отляво и навлезе в наказателното поле, след което центрира остро по земя. На метър пред голлинията обаче Николай Цветков се размина с топката и пропусна да я прати в опразнената врата.
Шест минути по-късно отборът на Стефан Генов получи нова добра опция да изравни резултата, този път след осъществяването на статично състояние от границата на наказателното поле. Изпълнението на Демона бе доста положително, като единствено няколко сантиметра го лишиха от шанса да възвърне равенството.
В последната минута на първата част гостите от "Огоста " още веднъж бяха покрай изравнително попадение, само че при последвалото безредие след осъществяването на ъглов удар отбраната в алено се оправи и въпреки да бе неубедителна в първите секунди, съумя да почисти топката.
Малко след подновяването на играта двамата треньори направиха по няколко промени в редиците си. Чистите голови обстановки пък липсваха, като първата добра опция се откри чак в 70-ата минута пред резервата Тони Тасев. Включилият се от пейката бързоног футболист бе изведен зад отбраната в алено и откакто топката се оказа малко по-дълга за него, се опита с шпагат, от далечна отдалеченост, да трансферира Андонов, само че несполучливо.
Четвърт час преди края домакините имаха искания за дузпа, само че основният съдия Георги Кабаков остана безгласен. Повторенията обаче ясно демонстрираха, че отсъждането на 11-метров углавен удар ще бъде прекомерно преувеличен. Последната опция за гостите от „ Монтана “ да изравнят резултата се откри в първата минута на даденото от Георги Кабаков продължение.
"Сините " получиха право да изпълнят директен свободен удар, като резервата Тасев реши да опита шанса си с пряк удар. Топката обаче мина високо над вратата, a дружно с нея и очакванията на монтанчани, че могат да си тръгнат най-малко с точка от столицата.

"Царско село " - "Монтана " 1:0
1:0 Минчев 12'

„ Царско село “: 12. Андонов, 25. Й. Минев, 26. Хашев, 17. Даскалов, 14. В. Минев (к) (2. Марков 53'), 6. Георгиев, 7. Балджийски (22. Семерджиев 85'), 44. Кацаров, 3. Кабов, 8. Андонов (21. Манев 59'), 10. Минчев
Старши треньор: Никола Спасов
„ Монтана “: 33. Василев, 23. Д. Георгиев, 3. Михов (к), 4. Ташев, 10. Айтов (8. Тасев 56'), 13. Йорданов, 26. Дамянов (19. Антонов 60'), 20. Д. Илиев, 9. Ат. Илиев, 77. Цветков, 22. С. Георгиев (17. Мисяк 78')
Старши треньор: Стефан Генов

Жълти картони: Андонов, Хашев, Й. Минев (Царско село), Д. Георгиев (Монтана)
Главен арбитър: Георги Кабаков, Пловдив