Лидерът в Западната конференция на НБА Хюстън Рокетс постигна 13-а

...

Хюстън с 13-а поредна победа, Антъни Дейвис вкара 53 точки за успех на Пеликанс

Лидерът в Западната конференция на НБА Хюстън Рокетс реализира 13-а поредна победа в лигата. Играчите на Майк Д‘Антони се постановиха с 96:85 при визитата си на Юта Джаз в Солт Лейк Сити. Въпреки че изоставаха в резултата след първите две елементи, през второто полувреме гостите съумяха да вземат водачеството и до края не изпуснаха успеха.

Най-резултатен за триумфа на Рокетс бе звездата на отбора Джеймс Хардън, който осъществя 26 точки, към които добави 11 битки, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Камерунското крило Люк Мба а Муте пък вкара 17 точки, от които 15 в последната четвърт. За домакините от Юта центърът Руди Гобер записа 17 точки, а с 16 се регистрира един от главните претенденти за наградата „ Новобранец №1 “ на сезона (Rookie of the Year) Донован Мичъл.

В различен мач от постоянния сезон Ню Орлиънс Пеликанс победи вкъщи със 125:116 гостуващия Финикс Сънс. Страхотен мач за „ пеликаните “ изигра водачът на тима Антъни Дейвис, който приключи с впечатляващ дабъл-дабъл от 53 точки и 18 битки.

Гардът Жру Холидей пък се отличи с 20 точки и 7 асистенции за шестата поредна победа на Ню Орлиънс. За Финикс Девин Букър вкара 40 точки, овладя 10 битки и направи 7 завършващи подавания, само че и това не оказа помощ на отбора му да избегне 44-то си проваляне през сезона.