Лидерът в Серия А Наполи допусна първа загуба у дома

...

Лацио нанесе първа домакинска загуба на Наполи

Лидерът в Серия А Наполи позволи първа загуба вкъщи през сезона. Южняците паднаха с 0:1 от Лацио в 25-ия кръг, като преди този момент имаха 18 следващи победи на собствен терен. Последният случай, в който те не бяха печелили в Неапол,. Тогава Фиорентина завоюва с 3:2.

Единствения гол вкара Матиас Весино в 68-ата минута. Поражението е и едвам второ за отбора на Лучано Спалети през сезона. Предишното беше отново с 0:1 – от Интер – при започване на годината. След това южняците навъртяха.

С триумфа Лацио излезе на второ място в класирането с 48 точки. Наполи води с 65. Третият Интер има 47 точки и мач по-малко.

Иначе на „ Стадио Диего Марадона “ нямаше доста голови положения. Домакините бяха по-активни, само че без да затрудняват вратаря Иван Проведел.

Така се стигна до 68-ата минута, когато гостите шокираха водача. Матиас Весино със страховит удар не остави шансове на вратаря Алекс Мерет.

Десетина минути преди края Виктор Озимен стреля с глава в гредата. Секунди по-късно Иван Проведел направи основно избавяне, с цел да резервира задатъка на Лацио.

Източник: flashnews.bg