Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити постигна 20-а поредна победа

...

Манчестър Сити постигна 20-а поредна победа във всички турнири

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити реализира 20-а поредна победа във всички шампионати, откакто надви с 2:1 над Уест Хам на " Етихад ". Двамата централни бранители на " жителите " в този мач - Рубен Диаш (30') и Джон Стоунс (68') донесоха следващите три точки на отбора на Джосеп Гуардиола. Между тях се разписа Микаел Антонио (43'). " Чуковете ", които преди този кръг заемаха четвърто място във краткотрайното класиране, изиграха мощно първо полувреме, само че след почивката бяха надиграни. Така Сити дръпна с 13 точки пред Манчестър Юнайтед и Лестър, които на следващия ден играят надлежно с Челси и Арсенал.

Гуардиола направи цели седем промени спрямо дуела с Борусия (Мьонхенгладбах) през седмицата. Голямата вест бе, че Серхио Агуеро стартира за първи път от октомври. Джон Стоунс, Олександър Зинченко, Фернандиньо, Рияд Марез, Кевин Де Бройне и Феран Торес също стартираха.

Две бяха корекциите, подхванати от Дейвид Мойс. Дарън Рандълф размени Лукаш Фабиански на вратата на " чуковете ". Бен Джонсън стартира за сметка на Боуен.

Двубоят вървеше много равностойно в първия половин час, като, несъмнено, домакините владееха много повече топката. С първия си прецизен удар обаче Манчестър Сити откри резултата. Кевин де Бройне центрира съвършено от дълбочина, а централните бранители на " небесносините " бяха най-близо до вратата на Рандълф и нападнаха топката. Рубен Диаш съумя доста хубаво да засече с глава и да открие резултата, отбелязвайки първия си гол с екипа на " жителите ".

В 39-ата минута Уест Хам имаше чудесна опция да изравни резултата, откакто Микаел Антонио бе изтърван в наказателното поле, завъртя се добре и стреля, само че топката чука външната част на гредата и излезе в навън. Дори и да имаше гол, евентуално той щеше да бъде анулиран след намесата на ВАР, защото преди този момент Цоуфал изглеждаше в състояние на засада, която не бе маркирана от лайнсмена.

" Чуковете " обаче продължиха да играят добре на " Етихад " и две минути преди почивката стигнаха до изравнителен гол. Агуеро загуби топката в личната си половина, след което Лингард незабавно подаде към Форналс и бързо се придвижи в наказателното поле. Форналс продължи към Цоуфал, който центрира отдясно. Лингард опита да засече, само че в действителност асистира на Антонио, който засече от близко - 1:1.

Уест Хам имаше преимущество през първата част както във връзка с общия брой нанесени удари (7:3), по този начин и по отношение на точните изстрели (3:2).

В 58-ата минута Сити провежда страхотна контраофанзива в основата на която бе Де Бройне. Белгиецът проби отлично отляво и центрира паралелно на голлинията, само че там нямаше кой да засече.

По-добрата игра на Сити след почивката обаче даде резултат 10 минути по-късно, когато Зинченко откри Марез отляво. Алжирецът игра добре в наказателното поле и върна към Стоунс, който стреля с десния крайник, вкарвайки четвъртия си гол през сезона.

До края Марез пропусна още един късмет за водача, а гостите по този начин и не откриха сили за напън в последните минути. В добавеното време въпреки всичко Диоп получи късмет да стреля с глава от няколко метра, само че не съумя да откри рамката на вратата.
Източник: fakti.bg