Лидерът в класирането на Чемпиъншип Уулвърхемптън Уондърърс подчини гостуващия Шефилд

...

Уулвс сдъвка и изплю Шефилд, за да опази големия аванс

Лидерът в класирането на Чемпиъншип Уулвърхемптън Уондърърс подчини гостуващия Шефилд Юнайтед с класическото 3:0 в своя мач от 30-ия кръг на втория ешелон в британския футбол. „ Вълците” бяха до болежка безапелационни, а съперникът трябваше да довърши срещата с 10 души.

Победата стартира да се кове още от 5-ата минута, когато Рубен Невес вкара с свръхестествен шут от 24 метра.

В 30-ата минута страхотна офанзива отдясно мина през Мат Дохърти, който центрира по земята в наказателното поле. Иван Кавалейро овляда с тил и пусна елегантно настрана за Диого Жота, който вкара с акуратен шут в долния ляв ъгъл.

В 73-ата минута Шефилд остана с човек по-малко на терена, откакто вратарят Стив Муур отнесе с крайник Жота отвън пеналта, до момента в който португалецът чакаше пас, който щеше да го изведе самичък против вратата.

Именно тази обстановка провокира и последния гол, въпреки че Иван Кавалейро имаше много шанс при шута от директния свободен удар. Топката рикошира в стената и тотално заблуди влезлия на промяна пазач Джейк Истууд.

В класирането Уулвс води с 68 точки, на 11 пред втория Дарби Каунти. Шефилд от своя страна след две следващи загуби заема 8-о място с 46 пункта.