Лидерът в класирането Интер завърши 2:2 с гостуващия Болоня в

...

Лидерът Интер не можа да бие Болоня у дома

Лидерът в класирането Интер приключи 2:2 с гостуващия Болоня в среща от осмия кръг на футболното състезание на Италия. Домакините пропиляха два гола задатък и взеха единствено точка от мача.

" Нерадзурите " започнаха чудесно дуела и поведоха с попадения на Франческо Ачерби в 11-ата с глава след центриране от ъглов удар и на Лаутаро Мартинес в 13-ата минута със мощен шут от далечна отдалеченост.

Рикардо Орсолини беше прецизен от дузпа в 19-ата, с цел да понижи изоставането на отбора на Болоня, а в 52-ата Джошуа Зиркзее направи 2:2 с удар по земя от границата на наказателнот поле.

В 59-ата минута резервата на домакините Алексис Санчес прати топката в мрежата, само че попадението беше анулирано поради засада.

Със извоюваната точка Интер остава на върха с 19 пункта актив и мач повече, а Болоня резервира осмата позиция с 11 точки.

По-късно през днешния ден Ювентус е хазаин на Торино, а Милан ще гостува на Дженоа.
Източник: novsport.com