Лидерът в калчото Милан постигна осмата си победа от началото

...

Сампдория изпоти Милан, но росонерите си тръгнаха с трите точки от Генуа

Лидерът в калчото Милан реализира осмата си победа от началото на сезона, надделявайки с 2:1 като посетител Сампдория в късния неделен дуел от десетия кръг на Серия А. Попаденията за "росонерите " означиха Франк Кесие от дузпа и Самуел Кастийехо.

Това бе и общо 65-ти триумф за седемкратния европейски клубен отличник против генуезците в италианския хайлайф. По този метод гостите не престават да водят с 5 точки на върха пред втория втория Интер, който е с 21. Сампдория пък е на 12-ата позиция с 11 пункта.

Въпреки неналичието на контузения Златан Ибрахимович, възпитаниците на Стефано Пиоли още веднъж демонстрираха шампионски темперамент, неотстъпчивост, самообладание и централизация в основните моменти и това в последна сметка им се отблагодари.

В осмата минута Лоренцо Тонели засече с глава след безредие в наказателното поле на „ росонерите “, само че Донарума избави по превъзходен метод.

В 18-ата минута Диас лиши топката пред наказателното поле, само че закъсня с подаването си към Ребич и той не съумя да нанесе мощен удар към вратата.

В 30-ата минута Милан извърши заучено състояние след ъглов удар, при който Салемакерс бе открит пред пеналтерията, само че шутът му бе неакуратен.

В 39-ата минута Ребич бе изведен на стрелкова позиция, само че неприятелски защитник го настигна, затрудни оптимално и изстрелът на хърватина бе изчистен от голлинията от Тонели. При добавката пък Диас уцели гредата и Сампдория оцеля.

В 44-ата минута гостите завоюваха дузпа след игра с ръка на Янкто. Кесие се нагърби с отговорността и не сгреши – 0:1 след точно осъществяване в центъра на вратата.

В 47-ата минута Хауге откри Сандро Тонали в пеналтерията, който от воле чукна, само че удари левия непряк дирек.

В 52-ата минута Чалханоглу шутира от директен свободен удар, само че след рикошет в стената се стигна до корнер. При осъществяването му обаче всички играчи се разминаха с топката и тя отиде настрана.

В 69-ата Кандрева центрира от десния фланг, Торсби се извиси над всички, само че ударът му мина над напречната греда.

В 77-ата минута Хауге сподели забележителни умения по левия фланг, подаде на Ребич, който с едно допиране сви към Кастийехо и последният заби топката от воле за 0:2.

В 82-ата минута Сампдория се върнаха в играта. Екдал игра с глава на първа греда след корнер, Донарума не се намеси по най-хубавия метод и коженото кълбо мина с цялостния си размер голлинията – 1:2.

В последните секунди на срещата Екдал имаше златната опция да донесе равенството, само че ударът му с глава мина настрана от дясната греда.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `