Лидерът на военната хунта в Мали Асими Гоита обяви днес,

...
Лидерът на военната хунта в Мали Асими Гоита обяви днес,
Коментари Харесай

Лидерът на Мали: Путин призова за връщане към конституционния ред в Нигер

Лидерът на военната хунта в Мали Асими Гоита разгласи през днешния ден, че е разговарял по телефона с съветския президент Владимир Путин за обстановката в Нигер , където.

Според обява на Гоита в Twitter (X) Путин е " подчертал значимостта на мирното разрешаване на обстановката за по-стабилен Сахел ".

Западните сили се притесняват, че Нигер може да тръгне по същия път като прилежаща Мали, където преди три години и изгониха френските войски.

 Организация на обединените нации приключва мироопазващата си задача в Мали, Съединени американски щати упрекват
Организация на обединените нации приключва мироопазващата си задача в Мали, Съединени американски щати упрекват " Вагнер "

Започва планово евакуиране на миротворците до 31 декември тази година

След това водачите на военната хунта в страната са наели наемници от съветската група Вагнер, с цел да им оказват помощ в битката с бунтовниците там.

По-рано, до момента в който.

Подкрепата за Русия наподобява е повишена в Нигер след преврата на 26 юли, защото последователите на хунтата развяваха съветски флагове на няколко митинга.
 Хунтата в Нигер изиска помощ от
Хунтата в Нигер изиска помощ от " Вагнер "

Крайният период за освобождение на сваления президент на страната наближава
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР