Лидерът на Спаси София посочи проекти, които дори ГЕРБ не

...
Лидерът на Спаси София посочи проекти, които дори ГЕРБ не
Коментари Харесай

Борис Бонев: Изглежда, че Терзиев е сключил сделка с Пеевски

Лидерът на " Спаси София " уточни планове, които " даже ГЕРБ не си разрешиха да създадат "
Лидерът на гражданската организация " Спаси София " Борис Бонев насочи съществени обвинявания към столичния кмет Васил Терзиев, че е сключил политическа договорка с Делян Пеевски. Според Бонев, цената на това съглашение е било назначението на Богдана Панайотова за основен проектант на столицата, оповестява вестник " СЕГА ".

" Кой " натресе " Богдана Панайотова за основен проектант, тъй като това беше капката, която преля нашата коалиция? ", попита Бонев в ефира на Би Ти Ви.

Лидерът на " Спаси София " обърна внимание, че Панайотова е някогашен основен проектант на Хасково - район, където въздействието на Делян Пеевски е изключително мощно. " Знаем в чия територия политическа попада Хасково – на Движение за права и свободи Ново начало. Или Терзиев доста си я харесва, или има зависимости ", съобщи изрично Бонев.

Той посочи подозрителното съвпадане, че в деня, когато някогашният проектант на Йорданка Фандъкова е бил освободен (юли предходната година), Върховният административен съд е върнал на първа инстанция делото на Терзиев за изборите - дело, което се е точило година и половина.

" Знаейки от кого се управлява Върховен административен съд, от Пеевски, нещата стартират да се навързват. Нейното предопределение е била цената на договорка, в която съдът да бъде в интерес на Васил Терзиев за изборите за кмет ", твърди Бонев.

В поддръжка на обвиняванията си той напомни, че Панайотова е била контрол на строителство по пътни планове на ДКК за 500 милиона лв.. " Говорим за язовирите, които Кирил Петков в качеството си на министър разкри като спекулация. Панайотова е била съветник там. Както и пътят Лютидол - Благоевград, милиарди бяха изнесени в чували ", добави водачът на " Спаси София ".

Бонев изрази отвращение от дейностите на Панайотова през шестте месеца, в които е била краткотрайно изпълняваща длъжността основен проектант. Според него тя си е разрешила да пусне планове, които " даже гербаджиите с цялата си безочливост не си разрешиха да създадат " - " Синият лъв ", " Балкантон ", постройка на мястото на бензиностанция на бул. " България " и други.

Само преди ден Борис Бонев разгласи публично напускането на обединението със Зелено придвижване и " Продължаваме промяната ", акцентирайки точно назначението на Панайотова като " капката, която преля чашата ".
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР