Ким Чен Ун призова армията си да се готви за война
Лидерът на Северна Корея (КНДР) Ким Чен Ун наблюдава комбинирани тактически учения на силите за специфични интервенции и танкови подразделения, като акцентира, че най-важната задача за въоръжените сили на страната е да се приготвят изцяло за война, съобщи южнокорейската организация Йонхап, представена от Българска телеграфна агенция.
Корейската централна телеграфна организация заяви, че комбинираните тактически учения на специфичните интервенции и демонстрацията на взаимни огневи удари на танкови подразделения са се състояли предния ден.
" Нашите революционни въоръжени сили в този момент дават отговор за не малко фронтове, само че най-важният измежду тях е антиимпериалистическият съсловен фронт и осъществяването на цялостна подготовка за война е най-ключовата задача ", декларирал е Ким съгласно КЦТА.
Изглежда, че Ким е изтъкнал концепцията за антиимпериалистическия съсловен фронт, с цел да оправдае разполагането на севернокорейски войски в Русия в поддръжка на водената от Москва война против Украйна.
Снимки, публикувани от държавните медии, демонстрират севернокорейски бойци в камуфлажни костюми, които ръководят дронове. По-рано южнокорейската шпионска организация съобщи, че е разкрила признаци за това, че севернокорейските войски, ситуирани в Русия, се учат от съветските сили на интервенции с дронове и тактичност.
Миналия месец Северна Корея за първи път призна, че е изпратила войски в Русия, с цел да се бият против украинските сили. По време на визитата си в съветското посолство в Пхенян предходната седмица Ким съобщи, че присъединяване на Севера във войната е " целесъобразно ", определяйки го като практикуване на суверенни права според контракта за взаимна защита с Москва.




