Лидерът на партия „Морал, единство и чест“ (МЕЧ), Радостин Василев,

...
Лидерът на партия „Морал, единство и чест“ (МЕЧ), Радостин Василев,
Коментари Харесай

Радостин Василев: Докладът ще бъде положителен, защото така е планирано

Лидерът на партия „Морал, единение и чест“ (МЕЧ), Радостин Василев, изрази мнение, че предстоящият отчет за присъединението на България към еврозоната ще бъде позитивен. Той направи това изявление пред публицисти при влизане в постройката на Народното събрание.

Европейската комисия (ЕК) и Европейската централна банка (ЕЦБ) ще показват през днешния ден следобяд своите оценки за готовността на България да се причисли към еврозоната.

Василев обаче акцентира, че позитивната оценка не се дължи на осъществяване на Маастрихтските критерии, нито на действителната подготвеност на страната, а по-скоро на авансово взето политическо решение.

„ Аз мисля, че ще бъде позитивен, тъй като по този начин е плануван авансово и няма нищо общо с Маастрихтски критерии “, съобщи той.

Според него, в естествените страни има ясни правила и когато тези правила бъдат изпълнени, се подхващат съответните стъпки. „ Тук, в България, тъкмо когато минимум отговаряме на разпоредбите, по една или по друга причина влизаме в някакви съюзи “, добави той сериозно.

Василев изрази недоволството си от актуалната власт, заявявайки, че тя към този момент не се употребява с доверието на хората. Специално внимание обърна на министъра на финансите Теменужка Петкова, към която има остро отношение:

„ Каквото и да каже – не я чувам, тъй като за мен тя е част от мафията “, съобщи водачът на МЕЧ.

По отношение на вота на съмнение, разгласен от „Продължаваме смяната – Демократична България“, Василев разяснява, че неговата партия към момента не е взела решение дали ще го поддържа.

Той акцентира и мощното публично неодобрение по отношение на неналичието на допитване до народа по тематиката за приемането на еврото:

„ Много е сърдит народът. Дори тези, които биха подкрепили еврото, са ядосани. Проблемът не е толкоз доста в това, че ще бъде признато, а за какво политиците не им дават право да решат “, заключи Василев.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР