Шумър, Ромни се втурнаха в убежището на Тел Авив по време на ракетната атака на Хамас
Лидерът на болшинството в Сената Чък Шумър и сенаторът републиканец Мит Ромни изчакаха ракетна офанзива на Хамас в леговище в Тел Авив в неделя, сподели Шумър в обява в обществените медии.
Шумер е в Израел с двупартийна група сенатори. Той разгласява своя фотография с Роми в приюта.
„ Докато през днешния ден беше в Тел Авив, нашата делегация беше откарана незабавно в леговище, с цел да изчака ракетите, изпратени от Хамас “, сподели Шумър в X, платформата, известна преди като Twitter. „ Това ви демонстрира през какво би трябвало да преминат израелците. Трябва да предоставим на Израел нужната поддръжка, с цел да се отбрани. “
Iron Dome.Шумър и Ромни се причислиха в Израел от сенатор републиканец Бил Касиди от Луизиана и сенаторите от Демократическата партия Джаки Розен от Невада и Марк Кели от Аризона.
Известно е, че минимум 29 американци са измежду починалите в Израел, удостовери в събота представител на Държавния департамент. Петнадесет американци остават в неопределеност, дружно с един непрекъснат гражданин на Съединени американски щати, съгласно представителя.
По време на пътуването си сенаторите се срещнаха със фамилиите на някои от взетите за заложници от Хамас.
„ Днешната среща със фамилиите на заложниците беше нещо, което в никакъв случай няма да не помни, “ Това сподели Ромни на конференция в неделя. „ И мога единствено да си показва, мога единствено да си показва ужаса в живота им. Сърцето ми доближава до тях. Молитвите ми се причисляват към вашите да видя тези заложници върнати при техните близки. “




